אורנה מיכלוביץ
הומאופתיה קלאסית
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 הזעת יתר - טיפול הומאופתי

דף הבית >> טיפול הומאופתי בהרטבה, הזעה, אלרגיה >> הזעת יתר - טיפול הומאופתי

 אם אתה יוצא מהמקלחת ושוב מזיע, אם אחרי כל מאמץ קטן אתה מוצא את עצמך  שטוף זיעה, אם רק חשבת על מפגש חברתי או זוגי, או על הקיץ שמתקרב,  וכבר אתה מרגיש שפניך מכוסות זיעה, וכך גם  בתי השחי, או כפות הידים והרגלים,  אם רוב מחשבותיך סובבות סביב הצורך להימנע ממצבים המעוררים את פרייצת הזיעה ואיך להסתיר את ההזעה כשכבר פרצה - עליך לדעת שאתה לא לבד: כ3% מאוכלוסית העולם סובלים מהבעיה, זאת תופעה שכיחה, המונים כמוך סובלים בשקט, כשאיכות חייהם נפגעת בכל תחום ותחום הקשור באינטרקציה עם אחרים.
 
 המבוכה ואי הנוחות הקשורים בהזעה יעכבו התפתחות מקצועית. (הקושי יכול להתחיל כבר בשלב לחיצת יד במפגש עם אנשים חדשים,  או אפילו קודם – בשלב החשיבה על המעמד הזה,  ולכן יש הימנעות הרבה פעמים מקיום יחסים חברתים בכלל ובעבודה בפרט  מה שמעכב ההתקדמות  בעבודה, וכך יכול להיווצר דפוס של כישלון הימנעות  ובדידות).


איזון בלוטות הזיעה בטיפול הומאופתי
מובן שיכולה להתקיים הפרעה בזוגיות (כל מפגש וכל "דייט" וכל חיזור) היא  משימה קשה, להתגבר על המבוכה ולהודות בבעייה דורש להתגבר על הרבה חשש ופחד מדחייה.. וכך הסימפטום הפשוט לכאורה, הופך לצל שמעיב על החיים, ומביא לעיכוב ועצירה בהתפתחות ובהתקדמות בכל תחום בחיים. הזעה בכפות ידיים מונעת התנסות במשרות שונות המצריכות אחיזה בחפצים (מזרק סכין כלי נגינה ועוד). קיים רצון  להימנע מעבודה באיזור לח או לא ממוזג, וכך האפשרויות להצלחה מקצועית והגשמה מקצועית חברתית וזוגית הולכות ומצטמצמות. 
 
העיסוק בהסתרה משפיע כללית על האופן בו האדם זז מתנועע, מתלבש פועל ומציג את עצמו כל זה יוצר חוסר ביטחון, מונע חוויות הצלחה ותחושות הישג וכך נוצר מן מעגל של חוסר ביטחון שמביא לכישלון ושמביא לעוד חוסר ביטחון ואדם שיכול היה להצליח ולהגשים את עצמו מוצא את עצמו במקום הלא נכון לו.
 
ההזעה היא תופעה טבעית – לשם קירור הגוף, היא מווסתת על ידי מערכת העצבים הסימפטתית. אם אצלך המערכת פועלת באופן מוגבר, ומיצרת זיעה, הרבה מעבר לדרוש לשם קירור הגוף,  אתה סובל מסימפטום הנקרא הזעת יתר 
 
הרפואה הקונוונציונלית מציעה כמה פתרונות, השכיח הוא ניתוח בו מנתקים עצבים מהמערכת הסימפטתית, הניתוח לרוב מצליח ובאיבר מסויים נפסקת ההזעה, אבל במקרים רבים נוצרת בעיה של הזעה מפצה באברים אחרים בגוף..
 
הזרקת בוטוקס היא דרך חדשנית לנטרל את בלוטות הזיעה, מדובר בהכנסת רעל לגוף ויעילות השיטה מוגבלת, בעיקר לטוח הארוך
 
אמצעים אחרים מסורבלים ודורשים התעסקות רבה או שימוש חוזר כל כמה שעות (חסימת הבלוטות באמצעות מלחי אלומיניום, יבוש הזיעה או מניעתה באמצעים שונים  שימוש בכל מיני דיאודורנטים אבקות משחות) , כל האמצעים האלה לא תמיד יעילים, יש בהם סיכון ותופעות לוואי

הזעת יתר - בעיה מציקה שנפתרת בקלות בהומאופתיה קלאס
הפיתרון ההומאופתי לבעית ההזעה הוא פתרון זול יחסית, ללא תופעות לוואי, ללא השקעת זמן בכל יום,  וללא הזעה מפצה. הומאופתיה קלאסית מבינה  שההזעה המרובה קשורה בחוסר איזון בעבודת הבלוטות (לעיתים חוסר איזון הורמונלי),  והטיפול הוא לא במנגנון ההזעה אלא בחוסר האיזון שבשורש הבעיה, מה שבא לידי ביטוי במנגנון הפיזיולוגי. החזרת האיזון דורשת עבודה מדוקדקת של הכרות את כל המאפיין והייחוד של המטופל, מצבו הרפואי, היסטורית המחלות במשפחה וכו מה שמוביל למציאת תרופה מתאימה אינדיבידואלית למטופל.

יש כ250 תרופות הקשורות בהזעת יתר . מתוך כל אלה תיבחר התרופה הנכונה על סמך אותה הכרות מדוקדקת. לאחר שנים של עבודה בקליניקה אין לי ספק שניתן להגיע לאיזון, לפעמים בלקיחה חד פעמית של תרופה הומיאופתית. יש מטופלים רבים שיעידו על הצלחת הטיפול.
 
דוגמא:
בן 26 מספר: אחרי ניתוח התחלתי להזיע. בעיקר בפנים ובגב, חם לי בכל הגוף, אני נהיה עצבני ותוך שניה מתחיל להזיע,  אין לי בעיות בבלוטת התריס או שום בעיות כאלה, של חילוף חומרים, אני לא יכול לדבר עם אנשים שלא מכיר, לא נוסע לראיונות עבודה, הביטחון שלי בקרשים.. סיגריות או קפה מחמירים את המצב, אין לי ביטחון עצמי כל דבר מעלה בי חרדה, כל מפגש עם אדם חדש מגביר את ההזעה, כל דבר קטן מוציא אותי מאיפוס, אם לא מוצא מיד איזה מסמך עבור לקוח, מפחד שאזיע ואז מה הוא יחשוב עלי.
 
בפגישת מעקב אחרי חודש וחצי: שיפור, אני שמח לדווח על שיפור במצבי, אני פחות עצבני ומזיע פחות, עדיין חם לי ואני מזיע אחרי קפה או סיגריה, אבל הרבה פחות

אחרי שלושה חודשים – הבעיה כבר לא קיימת...
 
לייבסיטי - בניית אתרים