אורנה מיכלוביץ
הומאופתיה קלאסית
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 בריחת סידן - טיפול טבעי בהומאופתיה

דף הבית >> טיפול הומאופתי בהרטבה, הזעה, אלרגיה >> בריחת סידן - טיפול טבעי בהומאופתיה

אוסטיופורוזיס היא ירידה במסת העצם, ובחוזק העצם, מה שיוצר סיכון גבוה לשברים. במצב בו העצם נחלשת אפילו מכה קטנה יכולה לגרום נזק של ממש.
לרוב, איבוד סידן אינו מורגש ככאב או בכל דרך שהיא, אך מנקודה מסויימת, כתוצאה מהיחלשות העצם, עשויות להיווצר בעיות כמו עקמת, גיבנת, כאבי פרקים, כאבי שרירים, שברים, כאבי גב ועוד..מניעת בריחת סידן ואסטיאופרוזיס בטיפול הוליסטי
מדובר בתהליך שמחריף עם הגיל (איבוד סידן מהעצמות מתחיל כבר בשנות השלושים) ובעיקר מתבטא אחרי גיל המעבר אצל נשים, כשיש ירידה ברמת האסטרוגן, הורמון שבין היתר  שומר על העצמות מפני בריחת הסידן, ומזרז  יצירת הורמון אחר – קלציטונין – שאף הוא שומר על העצם.  אצל גברים העצמות יותר דחוסות מלכתחילה, הורמון המין טסטוסטרון הקשור בשמירה על צפיפות העצם, אינו יורד באופן דרמתי, אלא בהדרגה כשהגיל עולה,  ולכן גברים סובלים פחות מהתופעה.
 
גורמי הסיכון לאוסטאופרוזיס

משקל ירוד ומבנה גוף רזה מאוד, גיל – (האסטרוגן יורד כשהגיל עולה), צריכה בלתי מספקת של סידן, מעט מידי ויטמין די ואי חשיפה מספקת לשמש (המסיעת ביצור הויטמין), חוסר פעילות גופנית (הדם לא זורם לעצם), עישון, נטיה תורשתית לפתח אוסטיאופרוזיס. נשים בסיכון יהיו נשים בגיל המעבר לאחר ירידה באסטרוגן או לאחר ניתוח שחלות, או נשים שהמחזור שלהן נפסק לפני גיל 39. נשים שלא ילדו, שממעטות בפעילות גופנית, נשים שלקחו לאורך זמן תרופות קונווציונליות (סטרואידים, אלטרוקסין ועוד), נשים שסובלות מבעיות בתפקוד בלוטת התריס, בכליות, מבעיות מיעיים, ממתח, מדיכאון, מדיאטה גרועה: 
שתייה מופרזת של אלכוהול וקפה נשים שצורכות שומן רווי, ששותות משקאות תוססים, (שמכילים כמויות גבוהות של זרחן אשר מקשות על עיכול הסידן ) ועוד..

טיפול טבעי באוסטיאופרוזיס - מה משפיע על העצם

העצמות בסיכון הן עצם הירך (שכיח שבר במפרק הירך)  עמוד השדרה, שורש כף היד,  ועוד.
טיפול קונוונציונלי יערב הורמונים, (אסטרוגן, קלציטונין)  או תוספי סידן (מה שיכול להיות בעייתי בגלל הפרת האיזון העדין של סידן בגוף,
הבעיה היא קושי בספיגת הסידן ושמירתו בעצם וברוב המקרים לא מחסור בסידן)..
 

טיפול קונוונציונלי מטפל תמיד חלקית, וגם אם משלים לכאורה חסרים, בהורמונים ובסידן, לא באמת מחזיר את האיזון לגוף אלא רק  "מכסה" על חסרים שנוצרו, כשעדיין ממשיכות להתקיים אותן הסיבות לחסרים והן ממשיכות להשפיע. התוספים המלאכותיים, רק מגבירים את חוסר האיזון במערכת..

מספר תרופות הומאופתיות מתקשרות לבריחת סידן, והוכחו כמשפרות את מסת העצם. מדובר בטיפול שבמהותו הוליסטי - טיפול הומאופתי יכול להביא לאיזון טוב יותר במערכת כולה להביא לספיגה טובה יותר של מינרלים מהמזון, ויש לו השפעה של מיזעור נזקים שכבר התחוללו,  שיפור בגמישות העצם  ואיחוי שברים קימים..

אחרי בחינת הרגישויות האישיות של המטופל, 
מתוך התרופות הרלבנטיות תיבחר המתאימה ביותר שתביא לעצירת ההפחתה בחוזק העצם ואף לספיגה טובה יותר של סידן מתוך הדם.

תרופו לדוגמא - טיפול טבעי באוסטיאופורוזיס

סידן –זרחתי יתאים לאנשים שעצמותיהם עדינות ושבירות, שיש אצלם תחושה שקשה לפעמים לשאת את הראש ושעצמות הגפיים עדינות מידי למשא שהם נושאות, אנשים שמתעיפים בקלות אחרי מאמץ  אנשים שזאת תרופתם יסבלו לעיתים קרובות משלשולים  .. ובצד הנפשי יאופיני בחוסר שקט ורצון במסעות ושינויים. התרופה תחזק אותם ותיתן להם הרגשת חיוניות, תשפר את ספיגת הסידן , תעלה את מספר כדוריות הדם האדומות וכו..

תרופה הומאופתית מבוססת על תרכובת סידן - ויוד למשל,  תנתן למי שמלבד ירידה במסת העצם תהיה אצלו גם ירידה במשקל ובשרירים.  

סידן פחמתי תינתן למי שמרגיש מוצף וחרד בעבודה בגלל עיניינים טריויאלים לכאורה, סובל מקור, מעצירות, לפעמים מכאבי גב.. ועוד


שבר בירך  ימנע בטיפול הומאופתי  מונע
 כדי להבין מה התרופה המתאימה לך נצטרך לבדוק ביחד מאפיינים נוספים ונבין מה הם האפיונים המרכזים שלך ולמה את רגישה, מה אופי הסימפטומים שלך, הרגלי התזונה, התורשה המשפחתית ועוד, וכך נבחר את התרופה שתחזיר אצלך את האיזון למערכת ותביא לחיזוק העצם – מה שכמובן יתבטא בצילום רנטגן, אם תבחרי לבצע.
 
 
לייבסיטי - בניית אתרים