אורנה מיכלוביץ
הומאופתיה קלאסית
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 הזעת יתר

דף הבית >> הזעת יתר

יכולה להתפתח ולהתפשט לאזורים סמוכים .. מצב שיש בו סיכון ובו כן צריך לטפל. פעמים רבות מה שגורם לדלקת ולכאבים הם מצבים רגשיים, מתח מתמשך, כעס מודחק וכו.. טיפול הומיאופתי יכול לעזור לפתור גם את המתחים שהביאו לסימפטום וגם לטפל במצב האקוטי של כאבים, הקאת וכו.. בברכות אורנה מיכלוביץ

www.ornahom.com

ניתן לקרוא עוד בנושאים הקשורים בטיפול גוף-נפש באתר 

הזעת יתר -טיפול הוומיאופתי

 אם אתה יוצא מהמקלחת ושוב מזיע, אם אחרי כל מאמץ קטן אתהמוצא את עצמך  שטוף זיעה, אם רק חשבת על מפגש חברתי או זוגי, או על הקיץ שמתקרב,  וכבר אתה מרגיש שפניך מכוסות זיעה, וכך גם  בתי השחי, או כפות ידים ורגלים,  אם רוב מחשבותיך סובבות סביב הצורך להימנע ממצבים המעוררים את פרייצת הזיעה ואיך להסתיר את ההזעה כשכבר פרצה - עליך לדעת שאתה לא לבד: כ3% מאוכלוסית העולם סובלים מהבעיה, זאת תופעה שכיחה, המונים  כמוך סובלים בשקט כשאיכות חייהם נפגעת בכל תחום ותחום הקשור באינטרקציה עם אחרים.
 המבוכה ואי הנוחות הקשורים בהזעה יעכבו התפתחות מקצועית ( הקושי יכול להתחיל כבר בשלב לחיצת יד במפגש עם אנשים חדשים,  או אפילו קודם – בשלב החשיבה על המעמד הזה,  ולכן יש הימנעות הרבה פעמים מקיום יחסים חברתים בכלל ובעבודה בפרט  מה שמעכב ההתקדמות  בעבודה, וכך יכול להיווצר דפוס של כישלון הימנעות  ובדידות).
 מובן שיכולה להתקיים הפרעה בזוגיות (כל  מפגש וכל "דייט" וכל חיזור) היא  משימה קשה, להתגבר על המבוכה ולהודות בבעייה    דורש להתגבר על הרבה חשש ופחד מדחייה.. וכך הסימפטום הפשוט לכאורה הופך לצל ומביא לעיכוב ועצירה בהתתפתחות והתקדמות בכל תחום בחיים. הזעה בידיים מונעת התנסות בעבודות  שונות המצריכות החזקת  חפצים ( מזרק סכין כלי נגינה ועוד), קיים רצון  להימנע מעבודה באיזור לח או לא ממוזג, וכך האפשרויות להצלחה מקצועית והגשמה מקצועית חברתית וזוגית הולכות ומצטמצמות. 
 
העיסוק בהסתרה משפיע כללית על האופן בו האדם זז מתנועע, מתלבש פועל ומציג את עצמו . כל זה יוצר חוסר ביטחון, מונע חוויות הצלחה ותחושות הישג וכך נוצר מן מעגל של חוסר ביטחון שמביא לכישלון ושמביא לעוד חוסר ביטחון ואדם שיכול היה להצליח ולהגשים את עצמו מוצא את עצמו במקום הלא נכון לו.
 
ההזעה היא תופעה טבעית – לשם קירור הגוף, היא מווסתת על ידי מערכת העצבים הסימפטיתית. כשהמערכת פועלת באופן מוגבר, ומיצרת זיעה, הרבה מעבר לדרוש לשם קירור הגוף,  אתה סובל מסימפטום הנקרא הזעת יתר 
 
הרפואה הקונוונציונלית מציעה כמה פתרונות, השכיח הוא ניתוח בו מנתקים עצבים מהמערכת הסימפטיתית, הניתוח לרוב מצליח ובאיבר מסויים נפסקת ההזעה, אבל במקרים רבים נוצרת בעיה של הזעה מפצה באברים אחרים בגוף..
 
הזרקת בוטוקס היא דרך חדשנית לנטל את בלוטות הזיעה, מדובר בהכנסת רעל לגוף ויעילות השיטה מוגבלת, בעיקר לטוח הארוך
 
אמצעים אחרים מסורבלים ודורשים התעסקות רבה או שימוש חוזר כל כמה שעות (חסימת הבלוטות באמצעות מלחי אלומיניום, יבוש הזיעה או מניעתה באמצעים שונים  שימוש בכל מיני דיאודורנטים אבקות משחות) , כל האמצעים האלה לא תמיד יעילים, יש בהם סיכון ותופעות לוואי. 
 
הפיתרון ההומיאופתי לבעית ההזעה הוא פתרון זול יחסית, ללא תופעות לוואי, ללא השקעת זמן בכל יום,  וללא הזעה מפצה. ההבנה ההומיאופתית היא שההזעה המרובה קשורה בחוסר איזון הורמונלי,  והטיפול הוא לא במנגנון ההזעה אלא בחוסר האיזון שבשורש הבעיה. החזרת האיזון דורשת עבודה מדוקדקת של הכרות כל המאפיין והייחוד של המטופל, מצבו הרפואי, היסטורית המחלות במשפחה וכו מה שמוביל למציאת תרופה מתאימה אינדיבידולית למטופל.
 
יש כ250 תרופות הקשורות בהזעת יתר (כלומר יוצרות הזעת יתר ובשיטת הטיפול בדומה גם מרפאות את הבעיה). מתוך כל אלה תיבחר התרופה הנכונה על סמך אותה הכרות מדוקדקת.
 
לאחר שנים של עבודה בקליניקה אין לי ספק שהיתן להגיע לאיזון, לפעמים בלקיחה חד פעמית של תרופה הומיאופתית. יש מטופלים רבים שיעידו על הצלחת הטיפול.
 
דוגמא:
בן 26 מספר: אחרי ניתוח התחלתי להזיע. בעיקר בפנים ובגב, חם לי בכל הגוף, אני נהיה עצבני ותוך שניה מתחיל להזיע,  אין לי בעיות בבלוטת התריס או שום בעיות כאלהשל חילוף חומרים, אני לא יכול לדבר עם אנשים שלא מכיר, לא נוסע לראיונות עבודה, הביטחון שלי בקרשים.. סיגריות או קפה מחמירים את המצב, אין לי ביטחון עצמי כל דבר מעלה בי חרדה, כל מפגש עם אדם חדש מגביר את ההזעה, כל דבר קטן מוציא אותי מאיפוס, אם לא מוצא מיד איזה מסמך עבור לקוח, מפחד שאזיע ואז מה הוא יחשוב עלי.
 
בפגישת מעקב אחרי חודש וחצי:ל שיפור, אני שמח לדווח על שיפור במצבי, אני פחות עצבני ומזיע פחות, עדיין חם לי ואני מזיע אחרי קפה או סיגריה, אבל הרבה פחות
אחרי שלושה חודשים – הבעיה כבר לא קיימת...
 
לייבסיטי - בניית אתרים